Strona główna » Blog » Czym jest muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie?

Czym jest muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie?

Data dodania: 05-07-2023
Czy istnieje skuteczny sposób na poprawę humoru i wyciszenie? Wiele osób zanurza się w dźwięki ulubionych utworów, aby pozytywnie nastroić się na cały dzień lub znaleźć naturalną pomoc w zasypianiu. Odpowiednio zaaranżowane melodie mogą motywować nas do działania, a nawet zwalczać uczucie niepokoju.


A co, jeśli powiemy Ci, że platforma Victor 11 oferuje nielimitowany dostęp do muzyki bez opłat do publicznego odtwarzania? Teraz możesz nabyć kawałki z dożywotnią licencją, które wpadły Ci w ucho, nie martwiąc się o prawa autorskie.

Utwory wolne od opłat to znakomity sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery w takich miejscach, jak hotele, ośrodki SPA, gabinety beauty, galerie handlowe czy restauracje. Czym jednak jest muzyka bez opłat? Są to kawałki, które nie zostały objęte prawami autorskimi Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych. Oznacza to, że nie wymagają uiszczenia opłat licencyjnych przez osoby lub firmy, które je nabywają. Wśród dostępnych utworów znalazły się melodie relaksacyjne, solfeżowe, orientalne, dla dzieci, do medytacji i wiele innych.

Najlepsza muzyka bez opłat za odtwarzanie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa każde odtworzenie muzyki komercyjnej wymaga posiadania stosownych licencji. Te z kolei wydawane są przez Organizacje Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi. Na mocy uzyskanych licencji konieczne jest wniesienie wysokiej opłaty licencyjnej (tantiem / honorariów autorskich). Wysokość wpłaty zależy m.in. od powierzchni handlowej, ilości miejsc dla konsumentów, rodzaju i przeznaczenia wnętrz rekreacyjnych itp. Czy można uniknąć tych kosztów? Tak! Wystarczy skorzystać z platformy Victor11, gdzie znalazły się najpiękniejsze utwory wolne od opłat.

Na platformie Victor 11 znajdziesz bogaty wybór zarówno energetycznych przebojów idealnych na trening, jak i kojących dźwięków pozwalających spokojnie zasnąć. Są to melodie zwolnione z opłat za publiczne odtwarzanie. Zostały zapisane w plikach cyfrowych o formacie mp3, które należy pobrać, a następnie umieścić na dowolnym nośniku, np. płycie CD.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
pliki mp3 i mp4