Strona główna » Licencja

Licencja

​Prawa do muzyki odnoszą się do praw autorskich na utwory muzyczne i piosenki. Te prawa przysługują autorom utworów, kompozytorom, tekściarzom, wykonawcom i wytwórniom płytowym. Prawa te pozwalają im na kontrolowanie sposobu, w jaki ich utwory są udostępniane i wykorzystywane, oraz na otrzymywanie wynagrodzenia za ich użycie.

Prawa autorskie na utwory muzyczne obejmują kilka różnych praw, w tym:

  • Prawo do publicznego wykonywania utworu, czyli prawo do wykonywania utworu na żywo lub przez rozpowszechnianie nagrania
  • Prawo do reprodukcji, czyli prawo do tworzenia kopii utworu
  • Prawo do dystrybucji, czyli prawo do sprzedawania lub rozpowszechniania kopii utworu
  • Prawo do adaptacji, czyli prawo do tworzenia aranżacji lub przeróbek utworu

Właściciele praw do muzyki mogą udzielać licencji na korzystanie z ich utworów, a licencje te mogą obejmować różne prawa, takie jak prawo do wykorzystywania utworu w filmie, reklamie lub grze komputerowej. Wiele krajów ma organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, które reprezentują interesy twórców i właścicieli praw do muzyki i zarządzają licencjami na ich utwory.
 

LICENCJA NA PUBLICZNE ODTWARZANIE ZAKUPIONEJ MUZYKI

Nr zezwolenia na publiczne odtwarzanie
Wydane w dniu:        ……………………………

LICENCJA DLA …………………………………………………………………………………………………..

Na podstawie dokumentu sprzedaży ………………………………. Z DNIA …………………………………..

 
O ZWOLNIENIU Z OPŁAT ZA PUBLICZNE ODTWARZANIE MUZYKI/FILMU VICTOR 11

Jedynym i wyłącznym właścicielem nagrań jest Wydawnictwo VICTOR 11. Wszystkie płyty Wydawnictwa stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dn. 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz.93) oraz ochronie z Ustawy z dn. 08.06.1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr. 47 poz. 211). Na mocy niniejszej Ustawy, Wydawnictwo posiada prawo do publikacji i dystrybucji nagrań. Wymienione w ofercie nagrania posiadają licencję na publiczne odtwarzanie nagrań we wszelkich placówkach publicznych, które nabyły PROJEKTY MUZYCZNE / PŁYTY CD / PŁYTY DVD VICTOR 11 na podstawie dokumentu księgowego.

VICTOR 11 oraz autorzy i kompozytorzy nagrań zawartych na produktach Wydawnictwa nie są członkami polskiej ani żadnej innej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub pokrewnymi, stowarzyszenia twórców, artystów, wykonawców oraz organizacji producentów.

Niniejszym oświadczam, że publiczne odtwarzanie nagrań VICTOR 11 na terenie Polski oraz UE jest zwolnione z opłat pobieranych przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, stowarzyszeniami twórców, artystów, wykonawców oraz organizacje producentów. Wszelkie opłaty za publiczne odtwarzanie płyt Wydawnictwa Victor 11 są regulowane w cenie detalicznej PROJEKTU.

Powyższe dotyczy odtwarzania utworów w obrębie własnej firmy i tylko i wyłącznie jednej placówki[1], bez czerpania z tego tytułu dodatkowych korzyści majątkowych, tylko i wyłącznie z oryginalnych płyt VICTOR 11[2], których zakup jest potwierdzony właściwym dokumentem księgowym (paragon lub faktura VAT) wystawionym przez dystrybutora.

Licencja na publiczne odtwarzanie w obrębie jednej placówki firmy jest udzielona na czas nieokreślony.

Wydawnictwo VICTOR11 wraz z niniejszym oświadczeniem o zwolnieniu z opłat za odtwarzanie muzyki, udziela licencji na publiczne odtwarzanie płyt tylko i wyłącznie będących produkcją Wydawnictwa. Na niniejszych płytach powinno być widoczne logo VICTOR 11 wg wzorów znajdujących się na niniejszym oświadczeniu.

Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za odtwarzanie publiczne jakiejkolwiek innej płyty, która nie jest wydana przez VICTOR 11.

Wszelkie nośniki dźwięku i obrazu będące produkcją / wydaniem VICTOR 11 nie mogą być odtwarzane publicznie bez dowodu księgowego zakupu (faktura VAT lub paragon fiskalny) lub pisemnego upoważnienia – płyty Wydawnictwa nieposiadające w/w dowodu nie posiadają również licencji upoważniającej do publicznego ich odtwarzania.

Licencja nabiera ważności z chwilą dostarczenia jednego jej egzemplarza - podpisanego i opieczętowanego pieczątka firmy, której licencja dotyczy – do siedziby wydawnictwa VICTOR 11 bądź drogą mailową (w czytelnej formie). Brak potwierdzenia kopii licencji skutkuje jej wygaśnięciem.

 Wszelkie zmiany w danych firmy, której licencja na publiczne odtwarzanie dotyczy - np. adres firmy - muszą być niezwłocznie zgłaszane do wystawcy licencji w celu zaktualizowania dokumentu, aby zachować jego ważność.

 

Pieczęć i podpis licencjobiorcy                                                                                     Pieczęć i podpis licencjodawcy 

 

 

[1] Jeżeli firma nabywająca licencję posiada więcej niż jeden punkt, w którym ma być odtwarzana muzyka wówczas  należy zakupić odrębną licencję na korzystanie z muzyki płyt CD / DVD Victor 11

2   Wydawnictwo Victor 11 dopuszcza odtwarzanie z kopii nośnika oryginalnego tylko i wyłącznie pod warunkiem, że w miejscu odtwarzania znajduje się oryginalnie zakupiona płyta (lub inny nośnik)


Licencja Multimedialna

licencja zezwalająca na użycie muzyki Victor 11 do celów komercyjnych. Licencja wydawana jest na czas nieokreślony.

 
Naszą muzykę możesz wykorzystać m.in. :
  • Jako podkład muzyczny w filmie reklamowym, instruktażowym czy informacyjnym
  • Jako tło muzyczne dla wszelkich prezentacji multimedialnych, również tych prezentowanych szerokiej publiczności
  • Jako podkład do filmów zamieszczanych na profilach społecznościowych, YouTube czy stronie www
  • Wybrana muzyka w ramach wykupionej licencji może być wykorzystywana przez nabywcę bezterminowo oraz bez ograniczeń względem ilości wytworzonych projektów. Dana oferta nie dotyczy produkcji: masowych rozpowszechnianych, wysokonakładowych oraz produkcji telewizyjnych. W takich przypadkach wszystkie warunki ustalamy indywidualnie.
Licencje możesz uzyskać na wybrane płyty muzyczne oraz na pojedyncze utwory. Wybór zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Większość naszych płyt jest objęta licencją multimedialna, jeśli interesuję Cię konkretna płyta bądź utwór, a nie jesteś pewien czy jest ona objęta licencją skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą przejdź tutaj.

Koszt licencji całego projektu jest ustalany indywidualnie.

Nie wątpliwą zaletą naszej muzyki jest fakt, iż jest ona tworzona przez profesjonalnych muzyków, a jej brzmienia są niepowtarzalne. Wszystkie utwory można, a nawet należy przesłuchać przed zakupem, aby przekonać się o naszej jakości. Oczywiście do przesłuchania dostępne są jedynie fragmenty utworów, aby zapobiec nadużyciom.

Wszystkie sugestię i propozycje rozpatrujemy indywidualnie. Jeśli masz własne propozycje bądź pytania napisz do nas, a postaramy się dopasować do Twoich potrzeb. Kontakt muzykazlicencja@gmail.com

Licencja nie zezwala na sprzedaż, dystrybucje oraz udostępnianie muzyki osobom trzecim (jeżeli udostępniona miałaby być wyłącznie muzyka, bez połączenia z obrazem lub filmem).


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
pliki mp3 i mp4