Strona główna » FAQ pytania i odpowiedzi

FAQ pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów

 

  1. Dlaczego mam wybrać Waszą muzykę?

- Naszą ofertę cechuje unikatowa oferta oraz atrakcyjne ceny. Działamy głównie jako sklep internetowy i to sam klient decyduje, którą muzykę chce wybrać i w jakiej formie ma być ona mu dostarczona. Dodatkowo istnieje możliwość odsłuchania fragmentu każdego utworu, tak aby nie kupować przysłowiowego kota w worku.

W cenę zakupionej muzyki wliczona jest już licencja na czas nieokreślony.

  1. W jakiej formie mogę zakupić muzykę?

-  Dostosowując się do oczekiwań klienta, naszą muzykę można kupić na kilka sposobów:

1) W tradycyjnej formie czyli pojedynczych płyt cd lub kilku godzinnych składanek muzycznych na 1 płycie.

2) Muzyka Mp3 do pobrania - mogą Państwo pobrać całe albumy lub też pojedyncze utwory w wersji mp3.

3) Dla osób, które nie mają możliwość odtwarzania płyt cd przygotowaliśmy wariant muzyki na pendrive, na którego zgramy wybrana muzykę przez klienta.

  1. Na czym polega zwolnienie z opłat? Czy oprócz zakupu płyty są jeszcze jakieś koszty?

- Absolutnie nie. Płaci się tylko raz za zakup muzyki, niezależnie od jej formy.
- Nasza muzyka jest wolna od „zaiksowskich” tantiem.
Tak samo dotyczy to innych organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Nasza muzyka i nasi kompozytorzy nie podlegają jurysdykcji tychże zrzeszeń. W myśl ustawy z dn. 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz.93) oraz ochronie z ustawy z dn. 08.06.1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr. 47 poz. 211). Nasze wydawnictwo posiada wyłączne prawo do publikacji i dystrybucji swoich nagrań.
 

  1. A co w razie kontroli?

- Jeżeli w swoim miejscu pracy odtwarzacie jedynie muzykę z Victor11, nie musicie niczego się obawiać. W razie kontroli wystarczy okazać dowód zakupu oraz licencje, która otrzymujecie od nas. Dokumenty należy trzymać zawsze w miejscu, w którym odtwarzana jest nasza muzyka.

 

  1. Czy Wasza muzyka skierowana jest wyłącznie do firm?

- Oczywiście, że nie.  Każdy komu spodoba się nasza muzyka, może kupić ją na własny użytek. W naszej różnorodnej ofercie, każdy znajdzie muzykę, która będzie stanowić przyjemne tło zarówno w domu, w samochodzie czy w lokalu użytkowym.

 

  1. Do jakich lokali nadaje się Wasza muzyka?

- W naszej ofercie posiadamy muzykę skierowaną m.in. do salonów fryzjersko – kosmetycznych, do gabinetów Spa&Wellness, hoteli,  sklepów, kawiarni czy restauracji. Nie jest jednak to jedyna grupa naszych odbiorców, naszą muzykę można również odtwarzać we wszystkich budynkach użyteczności publicznej jak: banki, apteki czy urzędy. Nasza muzyka wpasuje się wszędzie tam, gdzie chcemy cieszyć się dobrą i legalną muzyką.

 

  1. Jaką muzykę wybrać?

- Przy wyborze muzyki powinniśmy się kierować głównie klimatem jaki panuje w miejscu, do którego chcemy kupić muzykę. Dla przykładu: lokalom, w którym odbywają się zabiegi kosmetyczne, terapeutyczne polecamy głównie muzykę relaksacyjną czy muzykę do spa. Do pozostałych lokali wybierzmy muzykę, która się wpisze w klimat naszego miejsca pracy, tak aby klienci czuli się zadowoleni. Jeżeli masz problem z wyborem, napisz do nas, chętnie pomożemy wybrać coś odpowiedniego.

  1. Czy oferujecie naklejki informujące o odtwarzaniu Waszej muzyki?

- Tak, zazwyczaj wysyłamy 1 naklejkę razem z licencją i zamówieniem. Naklejkę można przykleić na okno lub drzwi w widocznym miejscu.

 

  1. Czy posiadacie jakieś zniżki, promocje?

- O wszystkich rabatach i promocjach informujemy na bieżąco na naszym profilu na facebooku oraz stronie internetowej. Jeżeli chcesz negocjować ceny, bądź jesteś stałym klientem i chcesz uzyskać stały rabat napisz do nas maila muzykazlicencja@gmail.com, a rozpatrzymy Twoją ofertę indywidualnie.

      10. Jakie są formy płatności i wysyłki?
 

- Płatności można dokonać przelewem na konto, przelewem za pośrednictwem transeruj.pl lub PayPal.pl, albo dokonać płatności przy odbiorze zamówienie. Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej szybką wysyłka kurierską biznesową z terminem dostarczenia 48h lub listem poleconym. Klient informowany jest SMS od operatora Poczta Polska o szacunkowym czasie dostawy. Dokładny cennik można sprawdzić w zakładce formy i koszty dostawy na naszej stronie internetowej.
 

      11. Jak rozwiązać umowę z ZAIKS i innymi OZZ?
 
- Po pierwsze trzeba spełnić warunki wynikające z umowy tzn. zachować określony w niej okres wypowiedzenia. Po drugie należy wysłać pismo do odpowiedniej organizacji, z którą mamy podpisaną umowę. Wzór takiego pisma możemy przesłać na maila po zakupie naszej muzyki. 

Jak nie dać się oszukać Muzyce Bez Opłat?
Należy zauważyć jeszcze jedną kwestię. Na rynku funkcjonują firmy, które oferują muzykę pod szyldem MUZYKA BEZ OPŁAT ZAIKS lub MUZYKA BEZ OPŁAT jednak, gdy przyjrzymy się tematowi bliżej, okazuje się to tylko chwytliwym hasłem reklamowym. Firmy takie proponują, owszem, muzykę spoza ZAiKS itd., ale często okazuje się to inną, podobną formą abonamentową. Przestrzegamy także przed pewną formą wprowadzania w błąd i oszukiwania. Utwory muzyczne bazujące na licencji internetowej typu Creative Commons bywają niekiedy darmowe w zakresie publicznego odtwarzania, natomiast zdarzają się firmy, które udostępniają/sprzedają tę muzykę i naliczają za nią opłaty nieświadomym klientom. Sprzedają coś co jest za darmo. Licencje Creative Commons mają swoje regulaminy – w języku angielskim, które warto dokładnie czytać, aby nie okazało się, że jednak nielegalnie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu: muzykazlicencja@gmail.com lub telefonicznie  603 129 582
 
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
pliki mp3 i mp4